Numismatik

23 Ekim 2017 Pazartesi

Numismatik seminerlerine davetlisiniz…

Osmanlı Çalışmaları: Dil ve Kaynaklar ana başlığı altında Osmanlıca Seminerlerinden sonra ikinci kademe olarak tasarlanan Osmanlıca İhtisas Seminerleri, sene içerisinde paket programlar halinde ve bir birini takip edecek şekilde Yazma Eserler, Numismatik, Tenkitli Metin Neşri, Osmanlı Arşivleri, Diplomatika, Arşiv, Osmanlı Epigrafisi: Kitabeler - Mezar Taşları, Hüsn-i Hat, Metin Tahlili gibi alanlarda oluşturulmaktadır.

Para, nişan, madalya tarihi ve araştırmalarına yoğunlaşan bir bilim dalı olan numismatik, aynı zamanda özellikle siyasî tarih, hanedan ve şehir tarihi ile iktisat ve sanat tarihinin de önemli kaynaklarından birini teşkil etmektedir. Dört haftalık bir program şeklinde planlanan Numismatik seminerleri,ülkemizde lâyıkıyla tanınmayan ve değerlendirilmeyen İslâm numismatiğinden haberdar olmayı, okuyabilmeyi, özelliklerini ve önemini kavramayı hedeflemektedir.

Sadi S. Kucur* nezaretinde 3, 10, 17 ve 24 Kasım 2017 Cuma günleri 16.00-18.00 saatleri arasında düzenlenecek olan ihtisas semineri, ilgili olan herkesin katılımına açıktır.

Katılımcılardan beklenilenler:

·         Osmanlıca bilgisi

·         Toplantılara düzenli katılım

Bu çerçevede Numismatik seminerine katılmak isteyenler 23-31 Ekim 2017 tarihleri arasında online olarak başvurularını yapabilirler.

Başvuru süresi dolmuştur...

Not: Seminer ile ilgili salon, gün, saat vb. detaylar başvuruda bulunanlara 1 Kasım 2017 tarihinde e-mail ile ayrıca bildirilecektir.

 *Yrd. Doç. Dr., Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü   (https://abb.marmara.edu.tr/cv/831/sadi-s--kucur)

 

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.