Osmanlıca Seminerleri

16 Şubat 2018 Cuma

Bilim ve Sanat Vakfı Türkiye Araştırmaları Merkezi tarafından düzenlenen Osmanlıca Seminerleri, yazma düzeyinde Paleografya 1, Paleografya 2 ve Paleografya 3 seviyelerinden oluşmaktadır. Matbu düzeyinde seminer sınıfı açılmayacaktır. Önceki dönem matbu öğrencilerinin eğitimi devam edecektir.

Seminerlere katılmak isteyen kişilerin 6 Ekim 2018 Cumartesi günü saat 12.00-13.00 arası yapılacak seviye belirleme sınavına katılmaları gerekmektedir.

Osmanlıca bilgi seviyeleri bakımından birbirine yakın arkadaşlardan müteşekkil sınıflar oluşturularak seminerlerin daha verimli geçmesinin sağlanabilmesi için bu sınava katılım, başvuran herkes için mecburidir.

15 EKİM 2018 - 4 OCAK 2019 tarihleri arasında 12 hafta sürecek seminerlere devam ve aktif katılım zorunludur.

Sınava, dolayısıyla Osmanlıca Seminerlerine, iştirak etmek isteyen kişiler 26 Eylül – 5 Ekim 2018 tarih aralığında aşağıdaki linkten başvurularını yapabilirler.

Seminerlerle ilgili aşağıdaki notları lütfen dikkatle okuyunuz:

·Seminerler ücretsizdir.

·Başvuru formlarına alındı teyidi gönderilmeyecektir. Formu doldurup gönderen kişiler seviye sınavına katılabilir. Sınav sonuçları e-mail yolu ile bildirilecektir. Formu doldururken e-mailinizi doğru yazdığınızdan emin olunuz.

·Her kurun semineri, hafta içi bir gün, 2 saat olup 17:00-19:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

·Osmanlıca seminerlerine bir dönem mazeretsiz olarak devam etmeyenlerin, bir sonraki dönem başvursalar dahi başvuruları kabul edilmeyecektir.

·Sorularınızla ilgili tamosmanlica@gmail.com adresi vasıtasıyla bize ulaşabilirsiniz.

·Vakfın haritadaki yeri için bkz.http://www.bisav.org.tr/iletisim.aspx

 Yukarıdaki açıklama ve notları okudu iseniz;

Başvuru süresi bitmiştir...

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.