Tenkitli Metin Neşri

5 Kasım 2012 Pazartesi

 

 

 

 

(afişin büyük halini görmek için üzerine tıklayınız)

OSMANLI ÇALIŞMALARI: DİL VE KAYNAKLAR

OSMANLICA İHTİSAS SEMİNERLERİ

- Tenkitli Metin Neşri -

Tenkitli Metin Neşri seminerlerine davetlisiniz…

Osmanlı Çalışmaları: Dil ve Kaynaklar ana başlığı altında Osmanlıca Seminerlerinden sonra ikinci kademe olarak tasarlanan Osmanlıca İhtisas Seminerleri, sene içerisinde paket programlar halinde ve bir birini takip edecek şekilde Yazma Eserler, Numismatik, Tenkitli Metin Neşri, Osmanlı Arşivleri, Diplomatika, Arşiv, Osmanlı Epigrafisi: Kitabeler-Mezar Taşları, Hüsn-i Hat, Metin Tahlili gibi alanlarda oluşturulmaktadır.

Dört haftalık bir program şeklinde planlanan ve 2016-2017 döneminin üçüncü ihtisas semineri olan Tenkitli Metin Neşri ihtisas seminerinde, Tenkitli Metin Neşrinin tanımı, gereği, usulü, problemleri, dünyada ve Türkiye’de bu alanda yapılan çalışmalar ve yaklaşımlar üzerinde durulacaktır.

Abdülkadir Özcan*  nezaretinde 9, 16, 23 ve 30 Aralık 2016 Cuma günleri saat 16:00-18:00 arasında düzenlenecek olan ihtisas semineri, ilgili herkesin katılımına açıktır.

Katılımcılardan beklenilen özellikler ise şunlardır:

1-     Temel Osmanlıca bilgisi

2-     Toplantılara düzenli katılım

Bu çerçevede Tenkitli Metin Neşri seminerine katılmak isteyenler 26 Kasım – 5 Aralık 2016 tarihleri arasında online başvuru formunu doldurabilirler.

Başvuru süresi dolmuştur...

Not: Seminer ile ilgili salon, gün, saat vb. detaylar başvuruda bulunanlara 6 Aralık 2016 Salı günü e-mail ile ayrıca bildirilecektir.

 

*Prof. Dr. Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi.

http://aozcan.fsm.edu.tr/Biyografi

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.