Tenkitli Metin Neşri

5 Kasım 2012 Pazartesi

Tenkitli Metin Neşri seminerlerine davetlisiniz…

Osmanlı Çalışmaları: Dil ve Kaynaklar ana başlığı altında Osmanlıca Seminerlerinden sonra ikinci kademe olarak tasarlanan Osmanlıca İhtisas Seminerleri, sene içerisinde paket programlar halinde ve bir birini takip edecek şekilde Yazma Eserler, Numismatik, Tenkitli Metin Neşri, Osmanlı Arşivleri, Diplomatika, Arşiv, Osmanlı Epigrafisi: Kitabeler-Mezar Taşları, Hüsn-i Hat, Metin Tahlili gibi alanlarda oluşturulmaktadır.

Dört haftalık bir program şeklinde planlanan ve 2017-2018 döneminin üçüncü ihtisas semineri olan Tenkitli Metin Neşri ihtisas seminerinde, Tenkitli Metin Neşrinin tanımı, gereği, usulü, problemleri, dünyada ve Türkiye’de bu alanda yapılan çalışmalar ve yaklaşımlar üzerinde durulacaktır.

Abdülkadir Özcan*  nezaretinde 1, 8, 15 ve 22 Aralık 2017 Cuma günleri saat 16.00-18.00 arasında düzenlenecek olan ihtisas semineri, ilgili olan herkesin katılımına açıktır.

Katılımcılardan beklenilenler:

  • Temel Osmanlıca bilgisi
  • Toplantılara düzenli katılım

 

Bu çerçevede Tenkitli Metin Neşri seminerine katılmak isteyenler 28 Kasım 2017 tarihine kadar online olarak başvurularını yapabilirler.

Başvuru süresi dolmuştur...

Not: Seminer ile ilgili salon, gün, saat vb. detaylar başvuruda bulunanlara 29 Kasım 2017 tarihinde  e-mail ile ayrıca bildirilecektir.

 

*Prof. Dr. Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi.

http://aozcan.fsm.edu.tr/Biyografi

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.