KAM YUVARLAK MASA TOPLANTILARI

Uluslararası Siyasette Adalet Problemi

Uluslararası Siyasette Adalet Problemi

İsmail Yaylacı

Yrd. Doç. Dr. İsmail Yaylacı günümüzde giderek daha yakıcı bir hal alan adalet problemine uluslararası ilişkiler literatürü üzerinden yaklaşacağı bir sunum gerçekleştirecek.

ZEYREK SALONU
6.05.2017 17:30

Siyasette Adaletin Yeri ve Rolü: Asabiyye versus Adalet

Siyasette Adaletin Yeri ve Rolü: Asabiyye versus Adalet

M.Akif Kayapınar

Yrd. Doç.Dr. M.Akif Kayapınar siyaset, güç ve adalet arasındaki ilişkiyi İbn-i Haldun’un asabiyye kavramı etrafında tartışacağı bir sunum gerçekleştirecek.

ZEYREK SALONU
25.03.2017 17:00

Osmanlı’da Adalet Fikri ve Pratiği

Osmanlı’da Adalet Fikri ve Pratiği

Engin Deniz Akarlı

“Küresel Siyaset ve Adalet Konuşmaları” toplantı dizisi çerçevesinde Prof. Dr. Engin Deniz Akarlı, “Osmanlı’da Adalet Fikri ve Pratiği” başlıklı bir sunum gerçekleştirecektir.

ZEYREK SALONU
28.01.2017 15:00

Adalet Dairesi Kavramı: Tarihsel ve Felsefi Temeller

İlker Kömbe

“Küresel Siyaset ve Adalet Konuşmaları” konuşma serisinin üçüncü toplantısında İstanbul Medeniyet Üniversitesi Felsefe Bölümünden Dr. İlker Kömbe’yi misafir edecek. Kömbe, adalet dairesi kavramının tarihsel ve felsefi kökenlerine dair bir sunum yapacak. Toplantı, 30 Nisan Cumartesi günü saat 15:00’te Zeyrek salonunda başlayacak.

ZEYREK SALONU
30.04.2016 15:00

İslam Siyaset Düşüncesinde Adalet Fikri

Hızır Murat Köse

“Küresel Siyaset ve Adalet Konuşmaları” başlığıyla yer alacak toplantı dizisinin ikinci konuşmacısı İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hızır Murat Köse olacaktır. Etkinlik 26 Mart Şubat Cumartesi saat 16:00’da Zeyrek Salonu’nda başlayacaktır.

ZEYREK SALONU
26.03.2016 16:00

Adalet Kavramına Bir Giriş

Ahmet Okumuş

Küresel Araştırmalar Merkezi'nde “Küresel Siyaset ve Adalet Konuşmaları” başlığıyla yer alacak toplantı dizisinin ilk konuşmacısı İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi ve BSV Başkanı Dr. Ahmet Okumuş olacaktır. Etkinlik 20 Şubat Cumartesi saat 17:00’de Şakir Kocabaş Salonu’nda yer alacaktır.

ŞAKİR KOCABAŞ SALONU
20.02.2016 17:00

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.