KAM YUVARLAK MASA TOPLANTILARI

Settler Colonialism in Palestine/Israil

Settler Colonialism in Palestine/Israil

Sami Al-Arian

Prof. Dr. Sami Al-Arian İsrail’in Filistin topraklarında gerçekleştirdiği yerleşimci-sömürgeciliğin geçmişten günümüze aşama aşama nasıl gerçekleştirildiğini tüm boyutlarıyla analiz edeceği bir sunum gerçekleştirecek.

ARAŞTIRMA II SALONU
21.04.2018 16:00

Arap-İsrail Savaşları ve Bölgesel Etkileri

Arap-İsrail Savaşları ve Bölgesel Etkileri

Taha Kılınç

“100. Yılında Filistin Meselesi” toplantı dizisinde gazeteci-yazar Taha Kılınç, Arap-İsrail savaşlarını tarihsel olarak analiz edeceği bir konuşma gerçekleştirecek.

ZEYREK SALONU
13.01.2018 16:00

Viyana’dan Kudüs’e Siyonizm’in Seyri

Viyana’dan Kudüs’e Siyonizm’in Seyri

Özgür Dikmen

Küresel Araştırmalar Merkezi Filistin sorununu dikkat alarak başlattığı “100. Yılında Filistin Meselesi” toplantı dizisine devam ediyor. İkinci toplantısı gerçekleştirilecek olan serinin Aralık ayı konuğu Özgür Dikmen olacak. Filistin meselesi Amerika Birleşik Devletleri’nin almış olduğu Kudüs kararından sonra dünya siyasetinin gündemine bir kez daha oturdu. Giderek ivme kazanan dünya siyasetinde Filistin sorunu yeni cepheleşmelerin temel konusu haline geldi. Bu itibarla Özgür Dikmen, Filistin meselesindeki son gelişmeleri, Siyonizmin doğuşu ve gelişimi çerçevesinde tarihsel derinliği içinde analiz edeceği bir konuşma gerçekleştirecek. Toplantı, 30 Aralık 2017 Cumartesi günü saat 17.00’de Şakir Kocabaş salonunda başlayacaktır.

ŞAKİR KOCABAŞ SALONU
30.12.2017 17:00

100. Yılında Filistin Meselesi: Osmanlılar, Siyonistler ve Balfour Deklerasyonu

100. Yılında Filistin Meselesi: Osmanlılar, Siyonistler ve Balfour Deklerasyonu

M. Talha Çiçek

Küresel Araştırmalar Merkezi, İslam Dünyası ve Ortadoğu coğrafyasının içinden geçtiği sosyo-politik problemleri tarihsel derinliği içinde tartışmak amacıyla Balfour Deklarasyonu’nun yüzüncü yılı vesilesiyle yeni bir konuşma serisine başlıyor.

ŞAKİR KOCABAŞ SALONU
18.11.2017 17:00

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.