KAM YUVARLAK MASA TOPLANTILARI

Schmitt’le Birlikte Schmitt’e Karşı

Ertan Kardeş

23 Ocak 2016 Cumartesi 16:00 Salon: ŞAKİR KOCABAŞ SALONU

KAM Ocak ayı “Kitap-Makale Sunumları” toplantı dizisi çerçevesinde İstanbul Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Ertan Kardeş’i misafir ediyoruz. Kardeş, 2015’te yayımlanan Schmitt’le Birlikte Schmitt’e Karşı (İletişim Yay., 2015) başlıklı kitabı üzerinden “politik-olanın indirgenemezliği” teması ekseninde bir konuşma yapacak. Toplantı, 23 Ocak 2015 Cumartesi günü saat 16:00’da Şakir Kocabaş Salonu’nda başlayacaktır.

Ertan Kardeş,  felsefe lisansını 2005 yılında bir yılı Paris I Üniversitesi’nde olmak üzere Galatasaray Üniversitesi’nde tamamladı. Aynı üniversitede, 2007 yılında felsefe yüksek-lisans derecesini Cornelius Castoriadis üzerine yazdığı “Politik Modernliği ‘Otonomi’ ve ‘Tahayyül’ Kavramlarıyla Anlamak: Cornelius Castoriadis’in Politik Felsefesi Üzerine Bir İnceleme” başlıklı çalışmasıyla aldı. Doktora tezi süresince, Paris I Panthéon-Sorbonne Üniversitesi NoSoPhi Kürsüsü’nde Carl Schmitt üzerine araştırmalar yaptı. 2012 yılında İstanbul Üniversitesi’nde “Carl Schmitt’in Politik Felsefesi üzerine bir İnceleme” adlı tezi ile doktora derecesini aldı. Kardeş’in Schmitt’le Birlikte Schmitt’e Karşı (İletişim Yay., 2015) başlıklı bir kitabıyla birlikte Walter Benjamin, Carl Schmitt ve çağdaş politik felsefe konularında yayımlanmış çeşitli makaleleri ve kongre tebliğleri bulunmaktadır. Kardeş, halen İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

*Toplantı, herkese açıktır ve Bilim ve Sanat Vakfı’nın Şakir Kocabaş Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

Bilim ve Sanat Vakfı (Foundation for Sciences and Arts)

Küresel Araştırmalar Merkezi (Centre for Global Studies)

Adres: Vefa Cad., No: 41, 34134, Vefa/İstanbul
Tel: +90 212 528 22 22 / 801-802
Faks: +90 212 513 32 20
E-Posta: kam@bisav.org.tr  

http://www.facebook.com/bsv.kam

https://twitter.com/BSVKAM    

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.