SAM YUVARLAK MASA TOPLANTILARI

19. Yüzyıldan Günümüze: Romantizm, Melankoli ve Siyaset

19. Yüzyıldan Günümüze: Romantizm, Melankoli ve Siyaset

Ömer Behiç Albayrak

Zeynep Gökgöz moderatörlüğünde gerçekleştirilen Sanat ve Felsefe İhtisas Seminerleri isimli program dizisinin dördüncü konuğu Ömer Behiç Albayrak olacak. Albayrak, programda "19. Yüzyıldan Günümüze: Romantizm, Melankoli ve Siyaset" konusunu ele alacaktır.

ŞAKİR KOCABAŞ SALONU
22.12.2018 13:00

Felsefi Hermenötik ve Sanat

Felsefi Hermenötik ve Sanat

Burhanettin Tatar

Zeynep Gökgöz moderatörlüğünde gerçekleştirilen Sanat ve Felsefe İhtisas Seminerleri isimli program dizisinin üçüncü konuğu Burhanettin Tatar olacak. Tatar, programda felsefi hermenötik ve sanat ilişkisini ayrıntılı bir şekilde değerlendirecek.

ŞAKİR KOCABAŞ SALONU
6.04.2018 17:00

Platon Düşüncesinde Mimesis Eleştirisi

Platon Düşüncesinde Mimesis Eleştirisi

Oğuz Haşlakoğlu

Zeynep Gökgöz moderatörlüğünde gerçekleştirilen Sanat ve Felsefe İhtisas Seminerleri isimli program dizisinin ikinci konuğu Oğuz Haşlakoğlu olacak. Haşlakoğlu, bu seminer dizisinde, Platon düşüncesinde mimesis eleştirisini temel alarak, konuyla ilişkileri ekseninde özellikle Kant, Hegel ve Adorno’da mimesis kavramının estetik bağlamdaki yerine değinecek.

ZEYREK SALONU
18.05.2017 17:30

Paul Ricoeur’de Sembol ve Metafor

Paul Ricoeur’de Sembol ve Metafor

Selami Varlık

Zeynep Gökgöz moderatörlüğünde gerçekleştirilecek Sanat ve Felsefe İhtisas Seminerleri isimli program dizisinin ilk konuğu Selami Varlık olacak. Varlık, Paul Ricoeur’ün sembol ve metafor kavramlarını nasıl ele aldığını ayrıntılı bir şekilde değerlendirecek.

ZEYREK SALONU
20.04.2017 17:30

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.