SAM YUVARLAK MASA TOPLANTILARI

Sanat ve Politika

Sanat ve Politika

Feyyaz Yaman

Bilim ve Sanat Vakfı Sanat Araştırmaları Merkezi'nin düzenlediği "Sanat Tarihine [Mümkün] Bakışlar" program dizisinin on dördüncüsü 30 Mayıs Perşembe günü gerçekleşecek.

ŞAKİR KOCABAŞ SALONU
30.05.2013 18:00

Bir Forum Olarak Bienal

Bir Forum Olarak Bienal

Bige Örer

“Bir Forum Olarak Bienal” başlıklı bu toplantıda İstanbul Bienali Direktörü Bige Örer, "Anne, ben barbar mıyım?" başlıklı 13. İstanbul Bienali'nin kavramsal çerçevesini ve bir forum, bir kamusal toplanma ve tartışma yeri olarak bienali Nazım Dikbaş ile tartışacak.

ZEYREK SALONU
24.01.2013 18:00

Müzelerde Eğitim Etkinlikleri

Müzelerde Eğitim Etkinlikleri

Kadriye Tezcan Akmehmet

Bilim ve Sanat Vakfı Sanat Araştırmaları Merkezi'nin düzenlediği "Sanat Tarihine [Mümkün] Bakışlar" başlıklı Yuvarlak Masa Toplantılarının on ikincisi 18 Ekim Perşembe günü gerçekleşecek. Toplantıda, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi öğretim üyesi Kadriye Tezcan Akmehmet ile “Müzelerde Eğitim Çalışmaları”nı konuşacağız.

ŞAKİR KOCABAŞ SALONU
18.10.2012 18:00

Modern Sanat Tarihi Nasıl Yazıldı?

Modern Sanat Tarihi Nasıl Yazıldı?

Zeynep Yasa-Yaman

Bilim ve Sanat Vakfı Sanat Araştırmaları Merkezi'nin düzenlediği "Sanat Tarihine [Mümkün] Bakışlar" başlıklı Yuvarlak Masa Toplantılarının on birincisi 17 Mayıs Perşembe günü gerçekleşecek. Konuğumuz Zeynep Yasa-Yaman ile Türkiye’de modern sanat algısı ve dönüşüm sürecinde nasıl tarihselleştirildiği üzerinden “Modern Sanat Tarihi Nasıl Yazıldı?” sorusuna cevap arayacağız.

ŞAKİR KOCABAŞ SALONU
17.05.2012 18:00

Sanatta Doğu İmgesi

Sanatta Doğu İmgesi

Semra Germaner

Bilim ve Sanat Vakfı Sanat Araştırmaları Merkezi'nin düzenlediği "Sanat Tarihine [Mümkün] Bakışlar" başlıklı Yuvarlak Masa Toplantılarının onuncusu 14 Nisan Cumartesi gün gerçekleşecek. Konuğumuz Semra Germaner ile “Sanatta Doğu İmgesi" üzerine konuşacağız.

ŞAKİR KOCABAŞ SALONU
14.04.2012 14:00

Mekân / Yazı / Ses:  Osmanlı'da Kadınların Camii Hamiliğine İlişkin Bir İnceleme

Mekân / Yazı / Ses: Osmanlı'da Kadınların Camii Hamiliğine İlişkin Bir İnceleme

Nina Ergin

Bilim ve Sanat Vakfı Sanat Araştırmaları Merkezi'nin düzenlediği "Sanat Tarihine [Mümkün] Bakışlar" başlıklı Yuvarlak Masa Toplantılarının dokuzuncusu 22 Mart Perşembe günü saat 18.00’de gerçekleşecek. Konuğumuz Nina Ergin ile "Mekân / Yazı / Ses: Osmanlı'da Kadınların Camii Hamiliğine İlişkin Bir İnceleme" üzerine konuşacağız.

ŞAKİR KOCABAŞ SALONU
22.03.2012 18:00

Bir Sanat Formu Olarak Hareketli Görüntü

Bir Sanat Formu Olarak Hareketli Görüntü

Ahmet Albayrak

Bilim ve Sanat Vakfı Sanat Araştırmaları Merkezi'nin düzenlediği "Sanat Tarihine [Mümkün] Bakışlar" başlıklı Yuvarlak Masa Toplantılarının sekizincisi 14 Ocak Cumartesi günü saat 15.00’te gerçekleşecek. Konuğumuz Ahmet Albayrak ile "Bir Sanat Formu Olarak Hareketli Görüntü" üzerine konuşacağız.

KARAGÖZ SALONU
14.01.2012 15:00

Türkiye'de Estetik

Türkiye'de Estetik

Jale Nejdet Erzen

Bilim ve Sanat Vakfı Sanat Araştırmaları Merkezi olarak 2010 - 2011 döneminde "Sanat Tarihine [Mümkün] Bakışlar" başlığı altında düzenlediğimiz Yuvarlak Masa Toplantılarının yedincisi 16 Haziran Perşembe günü saat 18.30’ da gerçekleşecek. Konuğumuz Prof. Dr. Jale Nejdet Erzen’ le yeni çıkan Çoğul Estetik (Metis, Nisan 2011) kitabı üzerinden Türkiye’ de Estetik başlığı altında Beğeni ve Anlam üzerine konuşacak, kentsel kültür sorunlarına değineceğiz.

ŞAKİR KOCABAŞ SALONU
16.06.2011 18:30

Mekana Özgü Sanat Projelerinde İzleyici Olmanın Riskleri

Mekana Özgü Sanat Projelerinde İzleyici Olmanın Riskleri

Zerrin İren Boynudelik

Bilim ve Sanat Vakfı Sanat Araştırmaları Merkezi olarak 2010 - 2011 döneminde "Sanat Tarihine [Mümkün] Bakışlar" başlığı altında düzenlediğimiz Yuvarlak Masa Toplantılarının altıncısı 11 Mayıs Çarşamba günü saat 18.00'de gerçekleşecek. Konuğumuz Zerrin İren Boynudelik ile "Mekana Özgü Sanat Projelerinde İzleyici Olmanın Riskleri" üzerine konuşacağız.

ŞAKİR KOCABAŞ SALONU
11.05.2011 18:00

Fotograf, Görsel Kültür, Görsel Bilgi

Fotograf, Görsel Kültür, Görsel Bilgi

Beral Madra

Bilim ve Sanat Vakfı Sanat Araştırmaları Merkezi olarak 2010 - 2011 döneminde "Sanat Tarihine [Mümkün] Bakışlar" başlığı altında düzenlediğimiz Yuvarlak Masa Toplantılarının beşincisi 21 Nisan Perşembe günü saat 18.00'de gerçekleşecek. Konuğumuz Beral Madra ile "Fotograf, Görsel Kültür, Görsel Bilgi" üzerine konuşacağız.

ŞAKİR KOCABAŞ SALONU
21.04.2011 18:00

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.