SAM YUVARLAK MASA TOPLANTILARI

Yapay Zeka Çağında Teknoloji ve Sanat

Bager Akbay

6 Mayıs 2023 Cumartesi 18:00 Salon: ŞAKİR KOCABAŞ SALONU

"Sanat Tarihine Mümkün Bakışlar II" devam ediyor! Bilim ve Sanat Vakfı-Sanat Araştırmaları Merkezi olarak 2010-2013 döneminde "Sanat Tarihine [Mümkün] Bakışlar" başlığı altında Zeynep Gökgöz koordinatörlüğünde düzenlenen Yuvarlak Masa Toplantıları’nda “sanatın sonundan sonra” sanatın, sanatçının ve sanat izleyicisinin yeni konumlarına bağlı olarak farklı bir sanat tarihi anlatısına ihtiyaç duyan, hâkim paradigmaları aşmak için yeni cümleler arayışında olan isimlerle bir araya geldik. Güncel sanatın sanat tarihine nasıl mal olacağı da diğer bir hattımız olarak belirleyiciydi. Aradan geçen on yılın ardından tartışma hatlarımıza farklı alanları da dahil ederek kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Bu doğrultuda hazırladığımız serinin ikinci oturumunda sanatçı Bager Akbay'ı ağırlayacağız. Yazı, fotoğraf makinesi, endüstriyel kağıt, kalem ve boyalar, bilgisayar, internet gibi her icat sanatın üretim ve algılanışını kalıcı bir şekilde değiştirmiştir. Bu oturumda, Bager Akbay'la yapay zekanın günümüzdeki kapasitesi ve potansiyelinin sanat üzerine etkisini konuşacağız.

 

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.