SAM YUVARLAK MASA TOPLANTILARI

Anons

Mahmut Fazıl Coşkun

1 Kasım 2020 Pazar 16:00 Salon: TOPLANTI SALONU

Bilim ve Sanat Vakfı Sanat Araştırmaları Merkezi ve Türk Sineması Araştırmaları işbirliğiyle sürdürülen Hayâl-i zî-ruhtan Sinemaya etkinlikleri devam ediyor. Serinin yeni oturumunda Anons filmi ile yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun konuk edilecek. Talat Aydemir'in 1963 yılındaki darbe girişiminden esinlenen filmde, her şeyin planlama ve askeri güçle çözülebileceğine inanan dört askerin başına gelenler konu edilir. Dünya prömiyerini yaptığı Venedik Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü kazanan film, bu ödülün yanı sıra Adana Film Festivali'nde En İyi Görüntü Yönetimi, Malatya Film Festivali'nde En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Görüntü Yönetimi, En İyi Sanat Yönetimi ve Hayfa Film Festivali'nde de Özel Mansiyon ödülünün sahibi oldu.

Çevrimiçi yürütülecek etkinlik 16.00’da film gösterimi ile başlayacak ve söyleşi ile devam edecek. Film gösterimine katılmak isteyenlerin aşağıda yer alan formu doldurarak kayıt olmaları gerekiyor. Etkinliğin söyleşi kısmı ise 19.00’da BİSAV TV YouTube kanalı üzerinden izlenebilecek.

 

Başvuru süresi bitmiştir.

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.