ROUNDTABLE MEETINGS

The City as a Historical Actor: The Urbanization and Ottomanization of the Halvetiye Sufi Order by the city of Amasya in the Fifteenth and Sixteenth Centuries

Hasan Karataş

Monday, July 18, 2011 6:00 PM Salon: ŞAKİR KOCABAŞ SALONU

Temmuz ayı Tez-Makale Sunumları programının ikincisinde, "Tarihsel Bir Aktör Olarak Şehir: Amasya’da Halvetiye Tarikatının Dönüşümü (15.-16. Yüzyıllar)" başlığı altında  Hasan Karataş* ile, Californiya Üniversitesi’nde tamamladığı doktora tezi** çerçevesinde, 15. ve 16. Yüzyıllarda Amasya’da Havetiye Tarikatının dönüşümünü şehirlileşme ve Osmanlılaşma bağlamında tartışacağız.     

 

 

*Hasan Karataş, “The City as a Historical Actor: The Urbanization and Ottomanization of the Halvetiye Sufi Order by the City of Amasya in the Fifteenth and Sixteenth Centuries”, Doktora Tezi, Californiya Üniversitesi, Berkeley, 2011.

** Dr. New York Universitesi Ortadogu ve İslam arastirmalari bolumu, Osmanlı Arastirmalari Programı yardımcı koordinatörü. 

 

Bu programın, BSV Bülten'in 76.  sayısı 73-75 sayfaları arasında yayınlanan, değerlendirme metnini okumak için tıklayınız...

EDITOR'S CHOICE

SEMINARS

As the most traditonal activity of BISAV, the courses take place in every fall and spring of a year.

MORE INFO


FOLLOW US

Add your e-mail address here to be informed about our programs (seminars, symposiums, panels, etc.).