KAM YUVARLAK MASA TOPLANTILARI

Current State of Islamic Movements in South Asia

Abdullah Al-Ahsan

27 Nisan 2013 Cumartesi 16:00 Salon: ŞAKİR KOCABAŞ SALONU

KAM “Asya Konuşmaları” toplantı dizisinin on birincisinde Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi İslam Düşüncesi ve Medeniyeti Enstitüsü’nden Prof. Dr. Abdullah Al-Ahsan’ı misafir edeceğiz. Alanında dünya çapında tanınan bir isim olan Al-Ahsan, Bangladeş’teki son gelişmelerle birlikte Güney Asya’daki İslami hareketlerin mevcut durumuna ilişkin bir sunum yapacak. Toplantı 27 Nisan Cumartesi saat 16:00’da Şakir Kocabaş salonunda başlayacak.

Abdullah Al-Ahsan, Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi, İslam Düşüncesi ve Medeniyeti Enstitüsü’nde (ISTAC) öğretim üyesidir. Kanada McGİll Üniversitesi’nden yüksek lisans ve Michigan Üniversitesi’nden doktora derecesini alan Al-Ahsan yoğun olarak günümüz İslam ve Batı medeniyetleri arasındaki ilişkiler üzerine çalışmalar yapmıştır. Çalışmaları arasında The Organization of the Islamic Conference: Introduction to an Islamic Political Institution (1988) ve Ummah or Nation: Identity Crisis in Contemporary Muslim Society (1992) isimli kitapları bulunmaktadır. Son çalışması olan Guidance for Good Governance: Explorations in Qur’anic, Scientific and Cross-cultural Approaches (Stephen B. Young’la birlikte) 2008 yılında yayımlanmıştır. Son dönemde, Muslim Nations in Contemporary Historyve Rise and Fall of Civilizations başlıklı metinler üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. Kitap ve makalelerinden birçoğu Arapça, Bengalce, Urduca, Boşnakça ve Türkçe’ye tercüme edilmiştir.

 

*Toplantı herkese açık olup Bilim ve Sanat Vakfı’nın Şakir Kocabaş salonunda gerçekleştirilecektir.

**Toplantının dili İngilizcedir.

 

Bilim ve Sanat Vakfı (Foundation for Sciences and Arts)

Küresel Araştırmalar Merkezi (Centre for Global Studies)

Adres: Vefa Cad., No: 41, 34134, Vefa/İstanbul
Tel: +90 212 528 22 22 / 801-802
Faks: +90 212 513 32 20
E-Posta: 
kam@bisav.org.tr  

http://www.facebook.com/bsv.kam

https://twitter.com/BSVKAM   

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.