YUVARLAK MASA TOPLANTILARI

Plastik Çağda Savaşı Düşünmek: Yönsüzleşmiş Savaşlar

M.Ertan Kardeş

9 Mart 2019 Cumartesi 17:00 Salon: ŞAKİR KOCABAŞ SALONU

KAM: Kitap-Makale Sunumları: “Plastik Çağda Savaşı Düşünmek: Yönsüzleşmiş Savaşlar”, 9 Mart Cumartesi// 17:00

Küresel Araştırmalar Merkezi, Mart ayının ikinci Kitap-Makale Sunumları konuğu İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü öğretim üyesi Doç.Dr. M.Ertan Kardeş olacak. Kardeş, yakın zamanda Pinhan yayınlarından çıkan “Yönsüzleşmiş Savaşlar: Politik Felsefenin Bir Sınır Meselesi Olarak Savaş Dair” başlıklı kitabı ekseninde bir konuşma gerçekleştirecek. Toplantı, 9 Mart 2019 Cumartesi günü saat 17.00’de Şakir Kocabaş Salonu’nda başlayacaktır.

M.Ertan Kardeş, 1981 yılında İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Saint-Benoît Lisesi’ni bitirdi. Felsefe lisansını 2005 yılında bir yılı Paris I Üniversitesi’nde olmak üzere Galatasaray Üniversitesi’nde tamamladı. Aynı üniversitede, 2007 yılında felsefe yüksek-lisans derecesini Cornelius Castoriadis üzerine yazdığı “Politik Modernliği ‘Otonomi’ ve ‘Tahayyül’ Kavramlarıyla Anlamak: Cornelius Castoriadis’in Politik Felsefesi Üzerine Bir İnceleme” başlıklı çalışmasıyla aldı. Doktora tezi süresince, Paris I Panthéon-Sorbonne Üniversitesi NoSoPhi Kürsüsü’nde Carl Schmitt üzerine araştırmalar yaptı. 2012 yılında İstanbul Üniversitesi’nde “Carl Schmitt’in Politik Felsefesi üzerine bir İnceleme” adlı tezi ile doktora derecesini aldı. Walter Benjamin, Carl Schmitt ve çağdaş politik felsefe konularında yayımlanmış makaleleri ve kongre tebliğleri bulunmaktadır. İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

*Toplantı, herkese açıktır ve Bilim ve Sanat Vakfı’nın Şakir Kocabaş Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

Bilim ve Sanat Vakfı (Foundation for Sciences and Arts)

Küresel Araştırmalar Merkezi (Centre for Global Studies)

Adres: Vefa Cad., No: 41, 34134, Vefa/İstanbul
Tel: +90 212 528 22 22 / 1065-1066
Faks: +90 212 513 32 20
E-Posta: [email protected]  

  

İLGİLİ YUVARLAKMASALAR

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.