KAM YUVARLAK MASA TOPLANTILARI

New Leadership Theories: An Islamic Perspective

Rafik Beekun

21 Temmuz 2014 Pazartesi 18:00 Salon: ŞAKİR KOCABAŞ SALONU

KAM “İktisat Konuşmaları” toplantılarının on dördüncüsünde, İşletme ve Yönetim alanında uzman olan Nevada Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Rafik Beekun’u konuk edecek. “New Leadership Theories: An Islamic Perspective” başlıklı toplantı, 21 Temmuz Pazartesi günü saat 18:00’da Şakir Kocabaş salonunda başlayacak.

 

Rafik Beekun, ABD’deki Nevada Üniversitesinde Kurumsal Yönetim ve İş Ahlakı Merkezi’nin eş başkanlığını yapmaktadır. Beekun aynı üniversitenin yönetim bilimleri bölümünün de başkanlığını yapmıştır. Stratejik yönetim, uluslararası işletmecilik, iş ahlakı gibi konularda çeşitli yayınları olan Rafik Beekun, 2004 yılında gerçekleştirilen ABAS (Academy of Business & Administrative Sciences) konferansında "Gender Differences in Business Ethics: Justice and Relativism Perspectives" başlıklı sunumu ile en iyi sunum ödülüne layık görülmüştür. Çok sayıda kitap ve makalesi bulunan Beekun’un “Islamic Business Ethics” başlıklı bir kitabı İGİAD (İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği) tarafından “İş Ahlakı” başlığıyla Türkçe’ye kazandırılmıştır. Beekun’un “Leadership: An Islamic Perspective” başlıklı kitabı ise MÜSİAD tarafından Türkçe’ye çevrilerek yayına hazırlanmaktadır.

 

*Toplantı, herkese açık olup Bilim ve Sanat Vakfı’nın Şakir Kocabaş salonunda gerçekleştirilecektir.

 

 

Bilim ve Sanat Vakfı (Foundation for Sciences and Arts)

Küresel Araştırmalar Merkezi (Centre for Global Studies)

Adres: Vefa Cad., No: 41, 34134, Vefa/İstanbul
Tel: +90 212 528 22 22 / 801-802
Faks: +90 212 513 32 20
E-Posta: kam@bisav.org.tr  

http://www.facebook.com/bsv.kam

https://twitter.com/BSVKAM   

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.