YUVARLAK MASA TOPLANTILARI

Bir Forum Olarak Bienal

Bige Örer

24 Ocak 2013 Perşembe 18:00 Salon: ZEYREK SALONU

Bilim ve Sanat Vakfı Sanat Araştırmaları Merkezi'nin düzenlediği "Sanat Tarihine [Mümkün] Bakışlar" başlıklı Yuvarlak Masa Toplantılarının on üçüncüsü 24 Ocak Perşembe günü gerçekleşecek. 

“Bir Forum Olarak Bienal” başlıklı bu toplantıda İstanbul Bienali Direktörü Bige Örer, "Anne, ben barbar mıyım?" başlıklı 13. İstanbul Bienali'nin kavramsal çerçevesini ve bir forum, bir kamusal toplanma ve tartışma yeri olarak bienali Nazım Hikmet Richard Dikbaş ile tartışacak.

 

Sanat Tarihine [Mümkün] Bakışlar - XIII

Bir Forum Olarak Bienal

Bige Örer*

24 Ocak Perşembe

18.00 

Zeyrek Salonu

Düzenleyen: Zeynep Gökgöz

*1977 yılında İstanbul'da doğan Bige Örer, Marmara Üniversitesi Fransızca Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuştur. Birinci yüksek lisans eğitimini Toulouse Üniversitesi İletişim Yönetimi Bölümü'nde tamamlayan Örer, ikinci yüksek lisans eğitimini ise Toulouse II- Le Mirail Üniversitesi'nde Sosyoloji Bölümü'nde tamamlamıştır. Şu an, İstanbul Bienali Direktörü olarak görev yapan Örer, 2003 yılından itibaren İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın kültür ve sanat projelerinin organizasyonunda görev almıştır. Örer, ayrıca Avrupa Birliği Kültürel Fonlar Bölümü'nde değerlendirme sürecinde bağımsız uzman olarak çalışmaktadır. Çeşitli kültür ve sanat projelerinde danışman ve jüri üyesi olarak yer almaktadır. "Türkiye'de Kültürel Politikalar için Kapasite Oluşturma Projesi" üyesi ve alternatif “Kültür Politikaları” raporu yazar ekibindedir. Örer, ayrıca İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde ders vermektedir.

İLGİLİ YUVARLAKMASALAR

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.