YUVARLAK MASA TOPLANTILARI

Modern Zamanlar: Merkezin Uzağında Sinema Dergiciliği

Tuncer Çetinkaya

28 Ocak 2012 Cumartesi 18:00 Salon: ARAŞTIRMA II SALONU

Bilim ve Sanat Vakfı Sanat Araştırmaları Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Türk Sineması Araştırmaları ekibinin her ay düzenli olarak sürdürdüğü “Türkiye’de Sinema Dergiciliği” toplantılarının bu ayki konuğu Modern Zamanlar Sinema Dergisi’nin editörü Tuncer Çetinkaya.

Her ay bir sinema dergisinde editörlük, yayın yönetmenliği ya da yazarlık yapmış bir ismin konuk edildiği ve Türkiye’de sinema dergiciliği üzerine bir söyleşinin gerçekleştirildiği serinin bundan önceki konukları Burçak Evren, İhsan Kabil, Giovanni Scognamillo ve Mesut Uçakan olmuştu.

Bilim ve Sanat Vakfı

Sanat Araştırmaları Merkezi

Türk Sineması Araştırmaları

Türkiye’de Sinema Dergiciliği 5

"Modern Zamanlar: Merkezin Uzağında Sinema Dergiciliği"

Tuncer Çetinkaya*

28 Ocak Cumartesi 18:00

 Araştırma II Salonu

Düzenleyenler: Barış Saydam ve Esra Tice

 
* 1971 yılında doğdu. İlk ve orta öğrenimini Antalya’da tamamladı. Gazi ve S. Demirel Üniversitelerinde Resim eğitimi aldı. İllüstrasyonlarını “Sanalçağa Eskizler / Yeldeğirmenlerine Karşı” adlı bir albümde toplayan ve çeşitli kentlerde karma – kişisel sergiler açan Çetinkaya; “Yeni İlkyaz”, “Şehir Işıkları”, “Kent ve Sanat” ve “Kalekapısı” gibi kültür-sanat dergilerinde editörlük görevini üstlendi. Kuruluşundan bu yana Modern Zamanlar sinema dergisinin Genel Yayın Yönetmenliğini sürdüren Tuncer Çetinkaya, halen Antalya Güzel Sanatlar Lisesi’nde sanat eğitimcisi olarak görev yapmaktadır.

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.