YUVARLAK MASA TOPLANTILARI

The Ottoman Heritage in the Balkans

Stefanos Kefokeris

13 Kasım 2013 Çarşamba 17:30 Salon: ŞAKİR KOCABAŞ SALONU

Bilim ve Sanat Vakfı Türkiye Araştırmaları Merkezi olarak TAM Sohbet program çerçevesinde başladığımız “Balkan Tarihi Konuşmaları” başlıklı bu program serisinin amacı Balkan tarihinin ana temaları olan; bölgedeki Osmanlı varlığı, İslamlaşma, şehirleşme, iskan ve toprak politikaları, siyasî ve sosyal yapı, iktisadî, idarî ve askerî düzenlemeler, kimlik ve dil meselelerini konunun uzmanlarıyla tartışmak ve bu konular hakkında üretilen bilgileri sorgulamaktır. Program serisi, Balkanlar’ın farklı bölge, dönem ve konularına odaklanan tarihçileri konuk etmeyi ve Balkanlar’a şekil veren ortak konu başlıklarını tarihi arka planlarıyla tartışmayı amaçlamaktadır.

Balkan Tarihi Konuşmaları program serisinin ilk konuğu Avrupa’da Osmanlı-İslam mirası üzerine çalışmaları bulunan Dr. Stefanos Kefokeris* olacak ve genel olarak Balkanlar özel olarak ise Yunanistan'daki Osmanlı mirasını konu edinen bir sunum** yapacaktır.

* Dr., Senior Researcher, British Muslim Heritage Centre, UK.

** Sunum dili İngilizce olacaktır. The event will be held in English.

 

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.