YUVARLAK MASA TOPLANTILARI

Türkiye'de Estetik

Jale Nejdet Erzen

16 Haziran 2011 Perşembe 18:30 Salon: ŞAKİR KOCABAŞ SALONU

Bilim ve Sanat Vakfı Sanat Araştırmaları Merkezi olarak 2010 - 2011 döneminde "Sanat Tarihine [Mümkün] Bakışlar" başlığı altında düzenlediğimiz Yuvarlak Masa Toplantılarının yedincisi 16 Haziran Perşembe günü saat 18.30’da gerçekleşecek. Konuğumuz Prof. Dr. Jale Nejdet Erzen’le yeni çıkan Çoğul Estetik (Metis, Nisan 2011) kitabı üzerinden Türkiye’de Estetik başlığı altında Beğeni ve Anlam üzerine konuşacak, kentsel kültür sorunlarına değineceğiz.

Bilim ve Sanat Vakfı

Sanat Araştırmaları Merkezi

Haziran’11

Yuvarlak Masa Toplantıları
 
Sanat Tarihine [Mümkün] Bakışlar - VII
 
16 Haziran Perşembe
 
18.30 
 
Türkiye'de Estetik
Beğeni ve Anlam Üzerine
 
Jale Nejdet Erzen*

Şakir Kocabaş Salonu

Düzenleyen: Zeynep Gökgöz

*Jale Nejdet Erzen- Ressam ve Sanat Tarihçisi.

Los Angeles Art Center College'dan lisans ve lisans üstü derecelerini, İTÜ Mimarlık Fakültesinden Mimarlık Tarihi doktorası almıştır. 1974’ten beri ODTÜ Mimarlık Fakültesinde öğretim üyeliğini sürdürmekte, sanat, estetik ve sanat tarihi dersleri vermektedir.

Uluslararası Estetik Kurumu ikinci başkanlığı görevinde bulunan Jale Nejdet Erzen, Bologna Üniversitesi ve Osaka Üniversitesi’nde misafir öğretim üyeliği yapmış, Fransız Kültür Bakanlığı sanat ve edebiyat ödülü, Türkiye Mimarlar Odası mesleğe katkı ödülü, Sanat Galericileri Derneği en iyi eleştirmen ödüllerini almıştır. Uluslararası sempozyum düzenleyiciliği ve yayın yönetmenliği de yapan Jale N. Erzen’in Mimar Sinan, Modern Türk Resmi, çevre estetiği, İslam estetiği, karşılaştırmalı estetik üzerine birçok yayını vardır.

Aynı zamanda ressam olan Jale Nejdet Erzen’in resimleri özel ve resmi koleksiyonlarda bulunmaktadır.

 

İLGİLİ YUVARLAKMASALAR

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.