Numismatik

11 Kasım 2016 Cuma

 

 

 

 

(Afişin büyük halini görmek için üzerine tıklayınız)

OSMANLI ÇALIŞMALARI: DİL VE KAYNAKLAR

OSMANLICA İHTİSAS SEMİNERLERİ

-Numismatik-

Numismatik seminerlerine davetlisiniz…

Osmanlı Çalışmaları: Dil ve Kaynaklar ana başlığı altında Osmanlıca Seminerlerinden sonra ikinci kademe olarak tasarlanan Osmanlıca İhtisas Seminerleri, sene içerisinde paket programlar halinde ve bir birini takip edecek şekilde Yazma Eserler, Numismatik, Tenkitli Metin Neşri, Osmanlı Arşivleri, Diplomatika, Arşiv, Osmanlı Epigrafisi: Kitabeler - Mezar Taşları, Hüsn-i Hat, Metin Tahlili gibi alanlarda oluşturulmaktadır.

Para, nişan, madalya tarihi ve araştırmalarına yoğunlaşan bir bilim dalı olan numismatik, aynı zamanda özellikle siyasî tarih, hanedan ve şehir tarihi ile iktisat ve sanat tarihinin de önemli kaynaklarından birini teşkil etmektedir. Dört haftalık bir program şeklinde planlanan Numismatik seminerleri,ülkemizde lâyıkıyla tanınmayan ve değerlendirilmeyen İslâm numismatiğinden haberdar olmayı, okuyabilmeyi, özelliklerini ve önemini kavramayı hedeflemektedir.

Sadi S. Kucur* nezaretinde 4, 11, 18 ve 25 Kasım 2016 Cumagünleri 17.00-19.00 saatleri arasındadüzenlenecek olan ihtisas semineri, ilgili olan herkesin katılımına açıktır.

Katılımcılardan beklenilen özellikler ise şunlardır:

1. Osmanlıca bilgisi

2. Toplantılara düzenli katılım

Bu çerçevede Numismatik seminerine katılmak isteyenler 22-31 Ekim 2016 tarihleri arasındaonline başvuru formunu doldurabilirler.

Başvuru süresi dolmuştur...

Not:Seminer ile ilgili salon, gün, saat vb. detaylar başvuruda bulunanlara 1 Kasım 2016 Salı günü e-mail ile ayrıca bildirilecektir.

 *Yrd. Doç. Dr., Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü

 https://abb.marmara.edu.tr/cv/831/sadi-s--kucur

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızla ilgili gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.