Nümismatik

OSMANLI ÇALIŞMALARI: DİL VE KAYNAKLAR

OSMANLICA İHTİSAS SEMİNERLERİ

- Nümismatik-

Nümismatik seminerlerine davetlisiniz…

Osmanlı Çalışmaları: Dil ve Kaynaklar ana başlığı altında Osmanlıca Seminerlerinden sonra ikinci kademe olarak tasarlanan Osmanlıca İhtisas Seminerleri, sene içerisinde paket programlar halinde ve bir birini takip edecek şekilde Yazma Eserler, Nümismatik, Tenkitli Metin Neşri, Osmanlı Arşivleri, Diplomatika, Arşiv, Osmanlı Epigrafisi: Kitabeler-Mezar Taşları, Hüsn-i Hat, Metin Tahlili gibi alanlarda oluşturulmaktadır.

Para, nişan, madalya tarihi ve araştırmalarına yoğunlaşan bir bilim dalı olan nümismatik, aynı zamanda özellikle siyasî tarih, iktisat ve sanat tarihinin de önemli kaynaklarından birini teşkil etmektedir. Dört haftalık bir program şeklinde planlanan Nümismatik seminerleri,ülkemizde lâyıkıyla tanınmayan ve değerlendirilmeyen İslâm nümismatiğinden haberdar olmayı, okuyabilmeyi, özelliklerini ve önemini kavramayı hedeflemektedir.

Sadi S. Kucur* nezaretinde 7 Kasım 2014 tarihinden itibaren dört hafta Cuma günleri düzenlenecek olan ihtisas semineri ilgili herkesin katılımına açıktır.

Katılımcılardan beklenilen özellikler ise şunlardır:

1-     Osmanlıca bilgisi

2-     Toplantılara düzenli katılım

3-     Toplantı sırasında ve sonrasında aktif çalışma

Bu çerçevede Nümismatik seminerine katılmak isteyenler 5 Kasım 2014 Çarşamba gününe kadar online başvuru formunu doldurabilirler.

BAŞVURU için tıklayınız...

Gurubun ilk toplantısı ile ilgili detaylarbaşvurusu kabul edilenlere e-mail ile ayrıca bildirilecektir.

 *Yrd. Doç. Dr., Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü (https://abb.marmara.edu.tr/cv/831/sadi-s--kucur)

© 2011 Bilim Sanat Vakfı Her Hakkı Saklıdır. Kullanım Koşulları | Gizlilik Bildirimi