Numismatik

(afişlerin büyük halini görmek için üzerine tıklayınız)

OSMANLI ÇALIŞMALARI: DİL VE KAYNAKLAR

OSMANLICA İHTİSAS SEMİNERLERİ

-Numismatik-

Numismatik seminerlerine davetlisiniz…

Osmanlı Çalışmaları: Dil ve Kaynaklar ana başlığı altında Osmanlıca Seminerlerinden sonra ikinci kademe olarak tasarlanan Osmanlıca İhtisas Seminerleri, sene içerisinde paket programlar halinde ve bir birini takip edecek şekilde Yazma Eserler, Numismatik, Tenkitli Metin Neşri, Osmanlı Arşivleri, Diplomatika, Arşiv, Osmanlı Epigrafisi: Kitabeler-Mezar Taşları, Hüsn-i Hat, Metin Tahlili gibi alanlarda oluşturulmaktadır.

Para, nişan, madalya tarihi ve araştırmalarına yoğunlaşan bir bilim dalı olan numismatik, aynı zamanda özellikle siyasî tarih, hanedan ve şehir tarihi ile iktisat ve sanat tarihinin de önemli kaynaklarından birini teşkil etmektedir. Dört haftalık bir program şeklinde planlanan Numismatik seminerleri,ülkemizde lâyıkıyla tanınmayan ve değerlendirilmeyen İslâm numismatiğinden haberdar olmayı, okuyabilmeyi, özelliklerini ve önemini kavramayı hedeflemektedir.

Sadi S. Kucur* nezaretinde 14 Kasım 2015 tarihinden itibaren dört hafta Cumartesi günleri saat 16.00-18.00 saatleri arasında düzenlenecek olan ihtisas semineri ilgili herkesin katılımına açıktır.

Katılımcılardan beklenilen özellikler ise şunlardır:

1. Osmanlıca bilgisi

2. Toplantılara düzenli katılım

Bu çerçevede Numismatik seminerine katılmak isteyenler 11 Kasım 2015Çarşamba gününe kadar online başvuru formunu doldurabilirler.

Başvuru süresi dolmuştur...

Not:Seminer ile ilgili salon, gün, saat vb. detaylar başvuruda bulunanlara 12 Kasım 2015 Perşembe günü e-mail ile ayrıca bildirilecektir.

 *Yrd. Doç. Dr., Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü   (https://abb.marmara.edu.tr/cv/831/sadi-s--kucur)

© 2011 Bilim Sanat Vakfı Her Hakkı Saklıdır. Kullanım Koşulları | Gizlilik Bildirimi