KAM YUVARLAK MASA TOPLANTILARI

Dış Politikada Hesaplaşmak: Ak Parti, Ordu ve Kemalizm

Ali Balcı

29 Ekim 2016 Cumartesi 17:30 Salon: ŞAKİR KOCABAŞ SALONU

KAM Kitap-Makale Sunumları: Ali Balcı: Dış Politikada Hesaplaşmak: Ak Parti, Ordu ve Kemalizm, 29 Ekim Cumartesi// 17:30

Ekim ayı “Kitap-Makale Sunumları” toplantı dizisi çerçevesinde Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Ali Balcı’yı misafir ediyoruz. Balcı, 2015 yılı içerisinde yayınladığı “Dış Politikada Hesaplaşmak: Ak Parti, Ordu ve Kemalizm” başlıklı kitabı üzerine bir sunum gerçekleştirecektir. Toplantı, 29 Ekim 2016 Cumartesi günü saat 17:30’da Şakir Kocabaş Salonu’nda başlayacaktır.

Ali Balcı, 2004 yılından itibaren Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde görev yapmakta ve burada lisans düzeyinde Türkiye Dış Politikası ve Uluslararası İlişkilere Giriş derslerinin yanı sıra lisansüstü düzeyde Ortadoğu’da Kürtler, Postkolonyal Çalışmalar ve Türk Dış Politikasına Teorik Yaklaşımlar gibi dersler vermektedir. EthnicitiesJournal of South Asian and Middle Eastern StudiesInsight TurkeyMediterranean QuarterlyTurkish StudiesUluslararası İlişkilerMiddle East CritiqueOrtadoğu EtütleriAkademik Orta Doğu veBilgi gibi dergilere Türkiye dış politikası konusundaki yazılarıyla katkıda bulunmuştur. Ayrıca Türk Dış Politikası Yıllığı ve Ortadoğu Yıllığı gibi iki çalışmaya katkıda bulunmakta ve bunlardan Ortadoğu Yıllığı’nın yardımcı editörlüğünü yapmaktadır. Türkiye’de Militarist Devlet Söylemi [Kadim Yayınları, 2011] ve Türkiye Dış Politikası: İlkeler, Aktörler, Uygulamalar [Etkileşim Yayınları, 2013], Dış Politikada Hesaplaşmak: Ak Parti, Ordu ve Kemalizm [Etkileşim Yayınları, 2015], The PKK-Kurdistan’s Workers Party’s Regional Politics During and After the Cold War [Palgrave, 2016] başlıklı dört kitabı bulunmaktadır.

*Toplantı, herkese açıktır ve Bilim ve Sanat Vakfı’nın Şakir Kocabaş Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

Bilim ve Sanat Vakfı (Foundation for Sciences and Arts)

Küresel Araştırmalar Merkezi (Centre for Global Studies)

Adres: Vefa Cad., No: 41, 34134, Vefa/İstanbul
Tel: +90 212 528 22 22 / 801-802
Faks: +90 212 513 32 20
E-Posta: kam@bisav.org.tr  

http://www.facebook.com/bsv.kam

https://twitter.com/BSVKAM    

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.