SAM WORKSHOPS

Hayal Perdesi Sinema Topluluğu Atölye Çalışması

Murat Pay

Friday, October 23, 2015 Salon: ŞAKİR KOCABAŞ SALONU

Atölyenin amacı, filmleri ve film yapımını teorik ve pratik düzlemde anlamaya çalışmaktır.  Teorik çalışmaların ağırlıkta olacağı atölye programında yazın pratik çalışmalara (kısa film yapımı) yer verilecektir.

Programdaki filmler her hafta belirlenen saatte seyredilir. Film gösteriminin ardından katılımcılar tarafından önceden okunacak metinler, tespit edilen teorik bir konu etrafında mütalaa edilir. 

Atölye için öngörülen süre ‘haftada bir, 3 saat’ olmak üzere 32 haftadır. 

Herkese açık olan atölyede başvurular elektronik posta yoluyla Sanat Araştırmaları Merkezi’ne yapılacaktır.* Başvuru yapan kişilerin 500 kelimeyi geçmeyecek şekilde, neden bu atölyeye katılmak istediklerine dair bir niyet mektubu yazmaları gerekmektedir. Atölyeye başvurunuzun değerlendirilmesi için niyet mektubunuzu sam@bisav.org.tr adresine 21 Ekim 2015 Çarşamba günü 18.00’e kadar göndermeniz beklenmektedir. Bütün başvuru sahipleriyle 22 Ekim 2015 Perşembe günü 16.00-20.00 saatlerinde Araştırma II salonunda mülâkat yapılacak ve katılımcılar buna göre belirlenecektir. 

 

*Niyet mektubunda şu bilgiler yer almalıdır: Adı-soyadı, Eğitim durumu, Eğitim bilgileri (fakülte, bölüm, sınıf) ya da çalıştığı kurum, İletişim bilgileri ( telefon ve e-posta adresi).

   Ayrıca lütfen BİSAV takip durumunuzu da belirtiniz:

  Kademe Öğrencisiyim/ Güz Seminerlerini takip ediyorum/ Okuma grubu ve atölyelere    katılıyorum, BİSAV Araştırma Merkezleri’nin faaliyetlerine katılıyorum/ BİSAV’ın          faaliyetlerine henüz katılmadım.

İLGİLİ ATÖLYELER

EDITOR'S CHOICE

SEMINARS

As the most traditonal activity of BISAV, the courses take place in every fall and spring of a year.

MORE INFO


FOLLOW US

Add your e-mail address here to be informed about our programs (seminars, symposiums, panels, etc.).