ROUNDTABLE MEETINGS

Modern Zamanlar: Merkezin Uzağında Sinema Dergiciliği

Tuncer Çetinkaya

Saturday, January 28, 2012 6:00 PM Salon: ARAŞTIRMA II SALONU

Bilim ve Sanat Vakfı Sanat Araştırmaları Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Türk Sineması Araştırmaları ekibinin her ay düzenli olarak sürdürdüğü “Türkiye’de Sinema Dergiciliği” toplantılarının bu ayki konuğu Modern Zamanlar Sinema Dergisi’nin editörü Tuncer Çetinkaya.

Her ay bir sinema dergisinde editörlük, yayın yönetmenliği ya da yazarlık yapmış bir ismin konuk edildiği ve Türkiye’de sinema dergiciliği üzerine bir söyleşinin gerçekleştirildiği serinin bundan önceki konukları Burçak Evren, İhsan Kabil, Giovanni Scognamillo ve Mesut Uçakan olmuştu.

Bilim ve Sanat Vakfı

Sanat Araştırmaları Merkezi

Türk Sineması Araştırmaları

Türkiye’de Sinema Dergiciliği 5

"Modern Zamanlar: Merkezin Uzağında Sinema Dergiciliği"

Tuncer Çetinkaya*

28 Ocak Cumartesi 18:00

 Araştırma II Salonu

Düzenleyenler: Barış Saydam ve Esra Tice

 
* 1971 yılında doğdu. İlk ve orta öğrenimini Antalya’da tamamladı. Gazi ve S. Demirel Üniversitelerinde Resim eğitimi aldı. İllüstrasyonlarını “Sanalçağa Eskizler / Yeldeğirmenlerine Karşı” adlı bir albümde toplayan ve çeşitli kentlerde karma – kişisel sergiler açan Çetinkaya; “Yeni İlkyaz”, “Şehir Işıkları”, “Kent ve Sanat” ve “Kalekapısı” gibi kültür-sanat dergilerinde editörlük görevini üstlendi. Kuruluşundan bu yana Modern Zamanlar sinema dergisinin Genel Yayın Yönetmenliğini sürdüren Tuncer Çetinkaya, halen Antalya Güzel Sanatlar Lisesi’nde sanat eğitimcisi olarak görev yapmaktadır.

EDITOR'S CHOICE

SEMINARS

As the most traditonal activity of BISAV, the courses take place in every fall and spring of a year.

MORE INFO


FOLLOW US

Add your e-mail address here to be informed about our programs (seminars, symposiums, panels, etc.).