BİLİM VE SANAT VAKFI ETKİNLİK TAKVİMİ

51. Hafta

23

Ara

Yakın Dönem Türk Sinemasında Taşraya Dönüş Anlatıları

Zahide Nihan Doğan

Bilim ve Sanat Vakfı Sanat Araştırmaları Merkezi Kırkambar Tez-Makale Sunumu etkinliği kapsamında 23 Aralık 2023 Cumartesi günü Zahide Nihan Doğan'ı konuk ediyor. Doğan'dan doktora tezi bağlamında "Yakın Dönem Türk Sinemasında Taşraya Dönüş Anlatıları" başlıklı bir konuşma dinleyeceğiz.

23 Aralık 2023 Cumartesi

Ok, Tüfek ve At 16. Yüzyıl Osmanlı Askerî Devrimi

Özgür Kolçak

Özgür Kolçak ile; Osmanlı askeri tarihini, dünya/Avrupa askeri tarihinin güçlü ve önemli bir parçası olarak konumlandıran, askeri devrim teorisine Osmanlı etkisini vurgulayan ve teknik, ekonomik ve sosyal boyutları ile ok, tüfek ve at üzerinden Osmanlı askeri devrimini ele aldığı yeni kitabını tartışacağız. yeni kitabı Ok, Tüfek ve At: 16 Yüzyıl Osmanlı Askerî Devrimi bağlamında, Osmanlı tarihini dünya/Avrupa askeri tarihinin bir parçası olarak Osmanlı askeri devrim teorisine Osmanlı katkısını, 16. yüzyıl Osmanlı askeri teknolojisini, Klasik dönem Osmanlı okçuluğu, askerî mimari, tüfek üretimi, at yetiştiriciliği gibi konuları işleyen Özgür Kolçak’ın

23 Aralık 2023 Cumartesi

Ok, Tüfek ve At 16. Yüzyıl Osmanlı Askerî Devrimi

Özgür Kolçak ile; Osmanlı askeri tarihini, dünya/Avrupa askeri tarihinin güçlü ve önemli bir parçası olarak konumlandıran, askeri devrim teorisine Osmanlı etkisini vurgulayan ve teknik, ekonomik ve sosyal boyutları ile ok, tüfek ve at üzerinden Osmanlı askeri devrimini ele aldığı yeni kitabını tartışacağız.

23 Aralık 2023 Cumartesi

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.