Bilim ve Sanat Vakfı seminerlerinin 66. dönemi ile huzurlarınızdayız. 1988 yılından bu yana kesintisiz düzenlediğimiz seminerlerimiz devam ediyor.

Bilim ve Sanat Vakfı 2022 Güz Dönemi Seminerleri, genel giriş seminerleri dışında Küresel Araştırmalar, Medeniyet Araştırmaları, Sanat Araştırmaları ve Türkiye Araştırmaları merkezlerimizin düzenlediği seminerlerden oluşuyor.

Genel Giriş seminerlerinde iktisadi düşüncenin edebi eserlerdeki izdüşümleri ele alınıyor.

Küresel Araştırmalar Merkezi seminerleri uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve teorisi, iktisat alanlarıyla ilgileniyor; küresel ve bölgesel siyasetin dinamikleriyle ilgili tartışmalara yer veriyor. 

Medeniyet Araştırmaları Merkezi seminerleri düşünce tarihi ve sosyal bilimlere yoğunlaşıyor. Felsefe, modern bilim düşüncesi, bellek çalışmaları ve kültür kuramları güz seminerlerinde ön plana çıkan alanlar.

Sanat Araştırmaları Merkezi seminerlerinde mimari, müzik, edebiyat ve fotoğrafçılık gibi sanatın değişik veçhelerini yansıtan alanlara dair teorik sorgulamalar yapılıyor ve sanatın pratik yansımaları inceleniyor.

Türkiye Araştırmaları Merkezi seminerlerinde, geçmiş ile gelecek arasındaki dengenin ancak sıhhatli bir tarih anlayışı ile mümkün olacağı fikri doğrultusunda, Osmanlı’dan günümüze uzanan süreçte şekillenen siyasi ve sosyal tarihin kaynakları, tartışmaları ve bunların zihnî ve fikrî düzeydeki süreklilik ve kırılmaları konu ediliyor.

3 Kasım Perşembe – 26 Kasım Cumartesi tarihleri arasında gerçekleştirilecek 2022 Güz seminerlerinin bir kısmı Vefa, Zeyrek ve Şakir Kocabaş Salonları’nda yüz yüze, diğerleri ise Çevrimiçi takip edilebilecek şekilde planlandı. Çevrimiçi yapılacağı belirtilen seminerler kayıt yaptıran katılımcılara bağlantı gönderilmesi suretiyle gerçekleştirilecektir.

Seminer kayıtları 21 Ekim Cuma – 31 Ekim Pazartesi tarihleri arasında www.bisav.org.tr üzerinden alınacaktır.

 

Faydalı ve verimli geçmesi dileğiyle.

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.