SAYI 77 YIL: 2011

21 Mart 2012 Çarşamba

Bilim ve Sanat Vakfı’nın Eylül-Aralık 2011’de düzenlediği faaliyetleri kapsayan BSV Bülten’in 77. sayısı ile karşınızdayız.

Bu dönemde, Küresel Araştırmalar Merkezi (KAM) iki panel düzenledi: “Avrupa’daki Borç Krizi” ve “2011 Türk Dış Politikası Değerlendirmesi”. Sanat Araştırmaları Merkezi (SAM) ve Hayal Perdesi Sinema Dergiside Türkiye sinemasının kurucu isimlerinden Lütfi Ö. Akad’ın vefatının ardından 24 Aralık 2011’de “Sadeliğin Derinliğinde Lütfi Ö. Akad Sineması” başlıklı bir panel düzenledi.

Ayrıca, merkezlerimiz bünyesinde yeni başlayan atölyeler şu şekildedir: Medeniyet Araştırmaları Merkezi (MAM) “İslam Medeniyetinin Teşekkül Dönemi Atölyesi”; Sanat Araştırmaları Merkezi “Kuramlara Osmanlı Edebiyatından Bakmak Atölyesi” ve “İslam Düşüncesi ve Şiir Atölyesi”. Türkiye Araştırmaları Merkezi (TAM) de Tarih Okumalarına yeni bir dizi ile devam ediyor:“Osmanlı Öncesi Anadolu Kronikleri”.

Bu programlar haricinde Yuvarlak Masa toplantıları da devam etti. Yuvarlak Masa toplantıları ile KAM ve SAM’ın düzenlediği panellere dair ayrıntıları ilgili merkezlere ayrılan sayfalarda bulabilirsiniz.

9/10 Mart 2012’te başlayacak 45. dönem Bahar seminerlerine faydalı olması ve verimli geçmesi dileğiyle herkesi bekliyoruz…

Hayırda kalın!

KÜRESEL ARAŞTIRMALAR MERKEZİ

MEDENİYET ARAŞTIRMALARI MERKEZİ

SANAT ARAŞTIRMALARI MERKEZİ

TÜRKİYE ARAŞTIRMALARI MERKEZİ

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.