KAM YUVARLAK MASA TOPLANTILARI

The Rise of East Asia and Turkish Foreign Policy

Kim Beng Phar

Küresel Araştırmalar Merkezi Asya Konuşmaları toplantı dizisinin Aralık toplantısında Dr. Kim Beng Phar’ı misafir ediyor. Phar, Asya’nın yükselişi ve Türkiye’nin küresel siyasetine ilişkin değerlendirmelerini paylaşacak. Toplantı, 26 Aralık Cumartesi günü saat 14:00’te İdari Kat Toplantı Salonu’nda başlayacak.

VEFA SALONU
26.12.2015 14:00

İpek Yolu Projesi ve Çin’in Küresel Stratejisi

Zan Tao

Küresel Araştırmalar Merkezi Pekin Üniversitesi'nden Doç. Dr. Zan Tao'yu misafir ediyor. Toplantı, 7 Şubat Cumartesi günü saat 16:00’de Araştırma II Salonu’nda başlayacak. Etkinliğin dili İngilizce olacaktır.

ARAŞTIRMA II SALONU
7.02.2015 16:00

Current State of Islamic Movements in South Asia

Current State of Islamic Movements in South Asia

Abdullah Al-Ahsan

KAM “Asya Konuşmaları” toplantı dizisinin on birincisinde Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi'nden alanında dünya çapında tanınan bir isim olan Prof. Dr. Abdullah Al-Ahsan, Bangladeş’teki son gelişmelerle birlikte Güney Asya’daki İslami hareketlerin mevcut durumuna ilişkin 27 Nisan'da bir sunum yapacak.

ŞAKİR KOCABAŞ SALONU
27.04.2013 16:00

The Effects of Afghan War on South Asia Region

The Effects of Afghan War on South Asia Region

Naveed Ahmad Rana

KAM “Asya Konuşmaları” toplantı dizisinin onuncusunda, Pakistanlı gazeteci Naveed Ahmad Rana, Afganistan işgalini ve Güney Asya’ya etkilerini değerlendirecektir. Toplantı 21 Kasım 2012 Çarşamba günü saat 18.30’da Şakir Kocabaş salonunda başlayacaktır.

ŞAKİR KOCABAŞ SALONU
21.11.2012 18:30

India and the Arab Spring

India and the Arab Spring

Saeed Naqvi

KAM “Asya Konuşmaları” programında, Hindistan’ın önde gelen gazetecilerinden ve aynı zamanda Observer Research Foundation araştırmacılarından Saeed Naqvi, “India and the Arab Spring” başlıklı bir konuşma gerçekleştirecektir. Toplantı 12 Ekim 2011 Çarşamba günü Şakir Kocabaş salonunda yapılacaktır. Sunum dili İngilizcedir.

ŞAKİR KOCABAŞ SALONU
12.10.2011 18:00

Indo-Turkish Relations in Contemporary Period

Indo-Turkish Relations in Contemporary Period

Mujib Alam

KAM “Asya Konuşmaları” programında, Hindistan/Yeni Delhi’deki Jamia Millia Islamia Üniversitesi Third World Studies Akademisi öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Mujib Alam, “Indo-Turkish Relations in Contemporary Period” başlıklı bir konuşma gerçekleştirecektir. Türkiye-Hindistan ilişkilerinin ayrıntılı bir şekilde tartışılacağı program, 21 Haziran 2011 Salı günü Şakir Kocabaş salonunda yapılacaktır. Sunum dili İngilizcedir.

ŞAKİR KOCABAŞ SALONU
21.06.2011 18:00

The Effects of Afghan War on Politics of Pakistan

The Effects of Afghan War on Politics of Pakistan

Syed Minhaj ul Hassan

KAM “Asya Konuşmaları” programında, Peşaver Üniversitesi Tarih Bölümü öğretim üyesi olan ve hâlihazırda Hong Kong Baptist Üniversitesi Siyasal Bilgiler ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Pakistan Çalışmaları’nda öğretim üyeliğini sürdüren Prof. Syed Minhaj ul Hassan, “The Effects of Afghan War on Politics of Pakistan” başlıklı bir konuşma gerçekleştirecektir. Ekim 2001’de başlayan Afganistan Savaşı’nın Pakistan’daki iç siyasi dengeleri nasıl altüst ettiği, bu savaşın özellikle Afgan sınırına yakın bölgelerdeki kabile yapısına etkileri ve Pakistan’ın geleceği tartışılacaktır. Araştırma konuları arasında Pakistan tarihi, siyaseti ve dış politikasının yanı sıra Peştun tarihi ve Pakistan-Hindistan alt-kıtası bulunan Syed Minhaj ul Hassan, Pakistan-Iran Relations in Historical Perspective kitabının da yazarlarındandır. Toplantı 14 Haziran 2011 Salı günü Şakir Kocabaş salonunda yapılacaktır. Sunum dili İngilizcedir.

ŞAKİR KOCABAŞ SALONU
14.06.2011 18:00

Democracy and Democratisation: The Experience of South Asia

Democracy and Democratisation: The Experience of South Asia

Imtiaz Ahmed

KAM Asya Konuşmaları'nda, Bangladeş Dhaka Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Imtiaz Ahmed “Democracy and Democratisation: The Experience of South Asia” başlıklı bir konuşma gerçekleştirecektir.

ARAŞTIRMA II SALONU
9.05.2011 18:00

Hui Minority in China and Chinese Muslims’ Mission to Turkey during the Second World War

Hui Minority in China and Chinese Muslims’ Mission to Turkey during the Second World War

Wan Lei

Küresel Araştırmalar Merkezi’nin düzenlediği “Asya Konuşmaları”nın beşincisinde, Fatih Üniversitesi Çin Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Wan Lei ile Çin’deki Müslüman azınlık olan Huileri ve İkinci Dünya Savaşı sırasında Çinli Müslümanların Türkiye’ye yolladığı heyeti konuşacağız.

ŞAKİR KOCABAŞ SALONU
8.01.2011 17:00

Geçmişten Günümüze Çinli Müslümanlar

Geçmişten Günümüze Çinli Müslümanlar

Hale Eroğlu Sağer

“Çin’de Müslümanlar” denildiğinde aklımıza ekseriyetle Doğu Türkistan ve Uygurlar gelir. Oysa Çin’in dört bir yanında Müslümanlar yaşamakta; farklı etnik gruplara mensup Müslümanların oranı %1-2 arasında tahmin edilmektedir. Harvard Üniversitesi’nde Çince konuşan Müslümanların düşünce tarihi üzerine çalışmalarını sürdüren Hale Eroğlu Sağer ile geçmişten günümüze Çinli Müslümanları konuşacağız. Toplantı Zeyrek Salonunda yapılacaktır.

ZEYREK SALONU
18.12.2010 13:30

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.