KAM YUVARLAK MASA TOPLANTILARI

Remembering Hyderabad: A Journey Through Deccani Souls

Kaz Rahman

25 Nisan 2014 Cuma 17:30 Salon: ZEYREK SALONU

KAM “Özel Etkinlik” toplantılarının altmışıncısında Deccani Souls filminin yönetmeni Kaz Rahman’ı misafir edeceğiz. Yönetmenliğini yaptığı Deccani Souls filminin gösteriminin ardından Rahman’dan Hindistan’daki son İslam devleti olan Haydarabad’ın ve filmin hikayesini dinleyeceğiz. 25 Nisan Cuma günü saat 17:30’da Zeyrek salonundaki film gösteriminin ardından sunum 19:30’da  başlayacaktır.

Kaz Rahman, İslami artistik ifade, doğal unsurlar ve çağdaş kültür ekseninin kesiştiği noktaları inceleyen bir sanatçı ve sinemacıdır.  Salaat (2010) ve Deccani Souls (2012) isimli iki filmin senaristliğini, yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlenmiştir. 2012 Three Rivers Film Festival’inde seçme filmler arasında yer alan Deccani Souls (2012)  Haydarabad’ın kaotik ortamında sokaklarda ve kafelerde gezen karakterler arasında geçen mistik bir yolculuk şeklinde tanımlanabilir. Çalışmaları, Anthology Film Archives, National Film Board of Canada, Andy Warhol Museum ve The San Jose Museum of Art gibi mekanlarda gösterilen Rahman, halen İstanbul Şehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim görevlisidir.

 

* Toplantı dili İngilizcedir.

**Toplantı, herkese açık olup Bilim ve Sanat Vakfı’nın Zeyrek Salonunda gerçekleştirilecektir.

 

 

Bilim ve Sanat Vakfı (Foundation for Sciences and Arts)

Küresel Araştırmalar Merkezi (Centre for Global Studies)

Adres: Vefa Cad., No: 41, 34134, Vefa/İstanbul
Tel: +90 212 528 22 22 / 801-802
Faks: +90 212 513 32 20
E-Posta: kam@bisav.org.tr

http://www.facebook.com/bsv.kam

https://twitter.com/BSVKAM

 

 

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.