KÜTÜPHANE ANASAYFA

Aşağıdaki arama kutusundan katalog taraması yapabilirsiniz. Duyurular için TIKLAYINIZ.

 

 

 

Kütüphane Hakkında

1986 yılında kurulan Bilim ve Sanat Vakfı, bütüncül bir bilgi ve hayat anlayışı ile Türkiye toplumunun tarihi köklerini bulmaya ve bu kökler üzerinde sağlam bir geleceğin inşasına katkıda bulunmayı amaçlayan ve bu amaç çerçevesinde faaliyetler yürüten bir araştırma kurumudur. Bu bağlamda, hem vakfın amaçlarını pekiştirmek hem de faaliyetlerini desteklemek maksadıyla kuruluş aşamasında bir de kütüphane oluşturulmaya başlanmıştır. Her geçen gün koleksiyonunu genişleten kütüphanemiz daha geniş bir mekân ihtiyacından dolayı 2001 yılında Vefa’daki binasına taşınmıştır. 2010 yılı sonlarında yapılan düzenlemeyle  kütüphanemiz bir katı kitap ve kullanıcı hizmetleri, bir katı ise okuma salonu, süreli yayınlar ve başvuru kaynaklarından oluşan yeni bir yapıya kavuşmuştur.


Kayıtlarının tamamını YORDAM BT otomasyon programına aktaran kütüphanemizde web üzerinden sorgulamalar yapmak mümkündür. Kütüphanemiz açık raf sistemi ile kurulmuş olup kaynakları yer numaralarına göre tasniflemiştir.


2017 yılı itibariyle kütüphanemizi yalnızca kayıtlı araştırmacılar kullanabilmektedir. Kütüphanemize kayıt olmak için gerekli bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

        

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.