KÜTÜPHANE KOLEKSİYONU

Genel Koleksiyon

Kütüphanemiz, koleksiyonun niteliği açısından  ihtisas kütüphaneleri grubuna girmektedir.

3200 civarında yazma ve matbu , 2026 adet e-kitap olmak üzere osmanlıca   esere sahiptir.

2020 yılında kitap sayımız  138 bin adete yaklaşmıştır. Bunun yanında 2500 dergi başlığı ve 100 bini geçkin dergi adetinden oluşan süreli yayın koleksiyonumuz vardır.

Kitap koleksiyonun yaklaşık dörtte birlik kısmını İngilizce ağırlıklı olmak üzere yabancı dilde eserler teşkil etmektedir.

Koleksiyon hemen her konuda materyaller ihtiva etmekle beraber sosyal bilimler konulu eserler önemli bir yoğunluk arz etmektedir.

Satın alımlar, araştırmacıların yerli/yabancı kaynak ihtiyaçlarını karşılamak suretiyle kapasitesini genişleten Kütüphane’nin önemli girdi kaynaklarından birisini de bağışlar oluşturmaktadır. Bu çerçevede BSV Kütüphanesi altı önemli hususi koleksiyona da ev sahipliği yapmaktadır: Seyfettin Manisalıgil Kitaplığı, Mehmet Serhan Tayşi Kitaplığı, Ahmet Davutoğlu Kitaplığı, Halil İbrahim Şener Kitaplığı, Ali Alioğlu ve Arslan Pulathaneli Kitaplığı

Süreli Yayınlar

250 civarında yerli ve yabancı süreli yayının düzenli olarak takip edildiği kütüphanede 2500  dergi başlığı ve 100 bini geçkin dergi adetinden oluşan bir süreli yayın koleksiyonu bulunmaktadır.

 

                                                                Son Güncelleme Tarihi: 01. 01. 2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.