MAM YUVARLAK MASA TOPLANTILARI

Çağdaş Kuramcılar 1: Michael Mann ve İktidar Teorisi

Nurullah Ardıç

28 Kasım 2006 Salı 18:00 Salon: ŞAKİR KOCABAŞ SALONU

Toplantılarda ele alınacak kuramcıların özellikle temel eserleri ve yaptıkları özgün tartışma ve formülasyonlar üzerinde durulacaktır. Programın hazırlanması sürecinde, sosyal bilimlerdeki disiplinler arası farklılıkları ortadan kaldırmak amacıyla farklı alanlardan isimlerin seçilmesine özen gösterilmiştir. Bu düşünürlerin sosyal bilimlerin epistemolojik açıdan gelişmesindeki etkileri, alana yaptıkları katkılar ve gündeme getirdikleri tartışmalar ile etkilerinin boyutu üzerine sunumlar yapılacak ve bu sunumlar çerçevesinde bir tartışma ortamı oluşturulmaya çalışılacaktır. Ele alınması planlanan kuramcılar arasında; Michael Mann, Pierre Bourdieu, Charles Taylor, Anthony Giddens, Michel Foucault, Thomas Kuhn, Jürgen Habermas, John Rawls, Marshall McLuhan, Hans Georg Gadamer ve Fernand Braudel gibi isimler bulunmaktadır.
 

Bu çerçevede, ilk toplantı 28 Kasım 2006 saat 18:00'de Nurullah Ardıç'ın "Michael Mann ve İktidar Teorisi" başlıklı sunumuyla gerçekleştirilecektir.
 

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.