SAM ATÖLYELER

Yazı İşliği

Hasanali Yıldırım, Nermin Tenekeci

17 Ekim 2015 Cumartesi Salon: ARAŞTIRMA I SALONU

Bilim ve Sanat Vakfı Sanat Araştırmaları Merkezi’nde Hasanali Yıldırım ve Nermin Tenekeci ile “Yazı İşliği” başlıyor. 

Yazı kavramının son derece engin anlam katmanlarından kendisine yalnızca kurgu metinleri seçen ve bu uğraşıyı varoluş nedeni sayanların bir araya gelme ortamı niteliğindeki bu seminer, yazma uğraşı sırasında karşılaşılan sorunları paylaşma ve ortaklaşa çözümler arama çabası olarak anlaşılabilir.

Herkesin diline pelesenk ettiği yetenek kavramına sırtını dayamaktansa yeterliliği önceleyebilmiş katılımcıların, belirlenmiş konularda yazdıkları metinleri, öncelikle de hikâyeleri birbirleriyle paylaştıkları, birbirlerinin metinlerini denetledikleri ve yazı sorunlarıyla imeceleşerek cebelleştikleri bu işliğe katılımın biricik şartı, bu uğraşının bir cilâ(la-n-ma) değil, azim ve sebat işi olduğuna kanaat getirmeleri.

Yıllar boyu sürecek böylesi sıradışı bir macera, maceraperest heveskârları değil, yazmak için doğduğuna inanan bir avuç gayretkeşi bekliyor.

Programa katılmak isteyenlerin 17 Ekim 2015 Cumartesi günü, 11.00’de gerçekleştirilecek olan ilk toplantıya katılmaları gerekmektedir. 

İLGİLİ ATÖLYELER

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.