BİSAV EVENTS CALENDAR

Week 6

21

جمادى الثانية

Rethinking States, Politics and Civil Society in Turkey

Center for Global Studies organizes a panel on İdris Küçükömer's Alienation of the Order book on the occasion of the fiftieth year of its publication. Panel focus on the Idris Küçükömer main thesis of the much-discussed state and civil society relations in Turkey hopes for re-evaluation. Dr. Speakers of the panel, which will be moderated by Ahmet Okumuş. Dr. Asaf Savaş Akat, Prof. Dr. Coşkun Çakır and Hüseyin Etil will be. The meeting will start at 14:00 on Saturday, February 15, 2020 in Zeyrek Hall.

21/جمادى الثانية/1441

Fransızca Aktüel Okumalar

Dünya gündeminde yer alan veya güncelliğini koruyan sosyal ve kültürel hususların Fransız kaynaklarındaki yansımalarının incelendiği okuma grubunda, ilgili alıntıların doğru telaffuz ve tercüme ile interaktif biçimde çözümlenmesi amaçlanıyor. *Başvuru için Fransızca bilme şartı aranmayıp, en az bir dile temel düzeyde hakimiyet yeterlidir.

21/جمادى الثانية/1441

19. Yüzyılda Kendini Yazmak: Nigar Hanım'ın Günlüklerinde Benlik İnşası

Hüsniye Gülsev Koç

Hüsniye Gülsev Koç, Nigar Hanım'ın günlüklerini çalıştığı tezinde 19. yüzyıl Osmanlı'sında bir kadın yazar olarak Nigar binti Osman'ın nasıl bir benlik ve kendilik geliştirdiğini inceliyor.

21/جمادى الثانية/1441

Aile, Çocuk ve Toplum

Vefa Sohbetleri serimizin dördüncüsünde "Aile ve Çocuk Gelenek ve Modernleşme" başlıklı sunumuyla Mustafa Ruhi Şirin konuk oluyor.

21/جمادى الثانية/1441

خيار المحررين

SEMINARS

As the most traditonal activity of BISAV, the courses take place in every fall and spring of a year.

MORE INFO


تابعنا

الاشتراك في النشرة الإخبارية لدينا لتلقي الأخبار والتحديثات.