KAM YUVARLAK MASA TOPLANTILARI

Proje-Temelli Örgütlerde Rutinleri Sahne Performanslarıyla (Yeniden) Üretmek

Alperen Manisalıgil

27 Nisan 2019 Cumartesi 17:00 Salon: ŞAKİR KOCABAŞ SALONU

KAM: Tezat: “Proje-Temelli Örgütlerde Rutinleri Sahne Performanslarıyla (Yeniden) Üretmek”, 27 Nisan Cumartesi// 17:00

Küresel Araştırmalar Merkezi, Nisan ayının üçüncü Tezat toplantımızın konuğu Alperen Manisalıgil olacak.. Manisalıgil, Case Western Reserve Üniversitesi’nin Örgütsel Davranış alanında tamamladığı doktora tezi çerçevesinde bir sunum gerçekleştirecek. Etnografik bir yönteme dayanan tezinde Manisalıgil, proje-temelli örgütlerde kişilerin sergiledikleri “sahne performanslarının” verili rutini hangi ölçüde yeniden ürettiğini hangi ölçüde de baştan ürettiğine yakından bakmaktadır. Toplantı, 27 Nisan 2019 Cumartesi günü saat 17.00’de Şakir Kocabaş Salonu’nda başlayacaktır.

Alperen Manisalıgil, 1986 yılında İstanbul’da doğdu. 2009 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. 2011 yılında yüksek lisans derecesini Sabancı Üniversitesi MBA programından aldı. Case Western Reserve Üniversitesi’nin Örgütsel Davranış alanında doktorasını tamamlama aşamasındadır. Çeşitli kitap, uluslararası hakemli akademik dergilerde yayımlanmış makaleleri ve uluslararası konferanslarda bildirileri bulunan Alperen Manisalıgil, halen İstanbul Şehir Üniversitesi'nde yarı-zamanlı öğretim görevlisi ve Albaraka Kültür Sanat ve Yayıncılık A.Ş.'de yönetim alanı yayın yönetmeni olarak çalışmaktadır.

*Toplantı, herkese açıktır ve Bilim ve Sanat Vakfı’nın Şakir Kocabaş Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

Bilim ve Sanat Vakfı (Foundation for Sciences and Arts)

Küresel Araştırmalar Merkezi (Centre for Global Studies)

Adres: Vefa Cad., No: 41, 34134, Vefa/İstanbul
Tel: +90 212 528 22 22 / 1065-1066
Faks: +90 212 513 32 20
E-Posta: kam@bisav.org.tr  

 

 

 

 

İLGİLİ YUVARLAKMASALAR

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.