KÜTÜPHANE HAKKINDA

 Duyurular için TIKLAYINIZ.

KÜTÜPHANE HAKKINDA
1986 yılında kurulan Bilim ve Sanat Vakfı, bütüncül bir bilgi ve hayat anlayışı ile Türkiye toplumunun tarihi köklerini bulmaya ve bu kökler üzerinde sağlam bir geleceğin inşasına katkıda bulunmayı amaçlayan ve bu amaç çerçevesinde faaliyetler yürüten bir araştırma kurumudur. Bu bağlamda, hem vakfın amaçlarını pekiştirmek hem de faaliyetlerini desteklemek maksadıyla kuruluş aşamasında bir de kütüphane oluşturulmaya başlanmıştır. Her geçen gün koleksiyonunu genişleten kütüphanemiz daha geniş bir mekân ihtiyacından dolayı 2001 yılında Vefa’daki binasına taşınmıştır. 2010 yılı sonlarında yapılan düzenlemeyle  kütüphanemiz bir katı kitap ve dergi koleksiyonu bir katı ise okuma salonu ve başvuru kaynaklarından oluşan yeni bir yapıya kavuşmuştur.
Kayıtlarının tamamını YORDAM 2001 otomasyon programına aktaran Kütüphane’de internet üzerinden sorgulamalar yapmak ve kullanmak mümkündür.1986 yılında kurulan Bilim ve Sanat Vakfı, bütüncül bir bilgi ve hayat anlayışı ile Türkiye toplumunun tarihi köklerini bulmaya ve bu kökler üzerinde sağlam bir geleceğin inşasına katkıda bulunmayı amaçlayan ve bu amaç çerçevesinde faaliyetler yürüten bir araştırma kurumudur.

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.