YUVARLAK MASA TOPLANTILARI

Sağ Popülizmin Yükselişi: Avrupa ve Türkiye’ye Etkileri

Senem Aydın-Düzgit

22 Nisan 2017 Cumartesi 14:00 Salon: ARAŞTIRMA II SALONU

Nisan ayı “Avrupa Konuşmaları” toplantı dizisi çerçevesinde konuğumuz Senem Aydın Düzgit olacak. Düzgit, son dönemlerde tanıklık ettiğimiz sağ popülizmin yükselişi olgusunu Avrupa’nın hali hazırda içinde olduğu seçim süreçlerini dikkate alarak analiz edeceği bir sunum gerçekleştirecektir. Toplantı, 22 Nisan 2017 Cumartesi günü saat 14.00’de Araştırma II salonunda başlayacaktır.

Senem Aydın-Düzgit, İstanbul Politikalar Merkezi Kıdemli Uzmanı ve Araştırma ve Akademik İlişkiler Koordinatörü ve Sabancı Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesidir. Aydın-Düzgit, Sabancı Üniversitesi’ne katılmadan önce İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde AB Siyaseti ve Yönetimi Çalışmaları alanında Jean Monnet kürsüsü başkanlığını yürütmüştür. Başlıca araştırma alanları arasında AB genişlemesi, Türk dış politikası, söylem çalışmaları, kimlik siyaseti ve demokratikleşme yer almaktadır. Doktorasını Siyaset Bilimi üzerine Free University of Brussels (VUB)’dan, yüksek lisans derecesini Avrupa Siyaseti ve Politikaları üzerine London School of Economics and Political Science (LSE)’dan ve lisans derecesini Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler üzerine Boğaziçi Üniversitesi’nden almıştır. West European Politics, Cooperation and Conflict, South European Society and Politics, Alternatives, International Relations ve Politique Europeenne dergilerinde birçok makale ile Constructions of European Identity: Debates and Discourses on Turkey and the EU (Palgrave, 2012) ve Nathalie Tocci ile birlikte kaleme aldığı Turkey and the European Union (Palgrave, 2015) isimli kitapların yazarıdır.

*Toplantı, herkese açıktır ve Bilim ve Sanat Vakfı’nın Araştırma II salonunda gerçekleştirilecektir.

Bilim ve Sanat Vakfı (Foundation for Sciences and Arts)

Küresel Araştırmalar Merkezi (Centre for Global Studies)

Adres: Vefa Cad., No: 41, 34134, Vefa/İstanbul
Tel: +90 212 528 22 22 / 801-802
Faks: +90 212 513 32 20
E-Posta: [email protected]  

İLGİLİ YUVARLAKMASALAR

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.