SAM PANELLER

Türk Sinemasında Kahramanlar Paneli

21 Nisan 2018 Cumartesi Salon: ZEYREK SALONU

Bilim ve Sanat Vakfı Sanat Araştırmaları Merkezi, 21 Nisan 2018 tarihinde “Türk Sinemasında Kahramanlar” başlıklı bir panel düzenliyor.

Kasım ayında Küre Yayınları’ndan çıkan Biraz Mağrur Biraz Mağdur: Türk Sinemasında Kahramanlar kitabı çerçevesinde gerçekleşecek olan panelin moderatörlüğünü Havva Yılmaz yapacak; Peyami Çelikcan, Yusuf Civelek ve Mesut Bostan ise konuşmacı olarak programda yer alacak.

Sinemamızın öne çıkan simaları Hulusi Kentmen, Kadir İnanır, Müjde Ar, Hülya Koçyiğit, Kemal Sunal gibi isimlerin hangi açılardan halk tarafından teveccüh gördüğü ve zamanla onlara düşen rollerin nasıl bir dönüşüme uğradığını içinde bulundukları politik, ekonomik, kültürel bağlam çerçevesinde ele alan; sinemamızdaki aydın karakteri, anne temsili, baba temsili, hasta erkek temsili, Kürt temsillerinin zaman içerisindeki dönüşümünü irdeleyen makaleleri bir araya getiren kitap ile ilgili genel bir değerlendirmeyi İstanbul Şehir Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Peyami Çelikcan yapacak.

Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Yusuf Civelek ise “Türk Sinemasında Entelektüel Yabancılaşmanın Serüveni: Romantik Kahramanlardan Postmodern Sıradanlığa” konulu bir sunum yapacak.

Marmara Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olan, kitabın yazarlarından Mesut Bostan ise Hulisi Kentmen’i odağa aldığı “Patron Babamız Tatlı Sert Halleri” başlıklı bir sunum gerçekleştirecek.

Panel, Bilim ve Sanat Vakfı Zeyrek Salonu’nda saat 15.00’de başlayacak olup herkese açık ve ücretsizdir.

İLGİLİ PANELLER

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.