YUVARLAK MASA TOPLANTILARI

Siyasette Adaletin Yeri ve Rolü: Asabiyye versus Adalet

M.Akif Kayapınar

25 Mart 2017 Cumartesi 17:00 Salon: ZEYREK SALONU

KAM Küresel Siyaset ve Adalet Konuşmaları: M.Akif Kayapınar:  Siyasette Adaletin Yeri ve Rolü: Asabiyye versus Adalet // 4 Mart Cumartesi// 17:30

 “Küresel Siyaset ve Adalet Konuşmaları” toplantı dizisi çerçevesinde bu ayın ikinci konuğu İstanbul Şehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Yrd. Doç.Dr. M.Akif Kayapınar olacak. Kayapınr, siyaset ve adalet arasındaki ilişkiyi İbn-i Haldun’un asabiyye kavramı etrafında tartışacağı bir sunum gerçekleştirecektir. Toplantı, 25 Mart 2017 Cumartesi günü saat 17.30’da Zeyrek Salonu’nda başlayacaktır.

M.Akif Kayapınar, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi (1999). Johns Hopkins Üniversitesi School of Advanced International Studies’de Uluslararası İlişkiler ve Uluslararası Ekonomik Teori alanlarında yüksek lisansını (2004) ve SUNY Binghamton Üniversitesi Philosophy, Interpretation, and Culture programında "The Theory of Asabiya in Comparison with the Social Contract Approach: An Interpretive Study in Comparative Political Theory" başlıklı tezi ile doktorasını tamamladı (2010). Halen İstanbul Şehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğretim üyeliğine devam etmektedir. Çalışma alanları: karşılaştırmalı siyaset teorisi, uluslararası ilişkilerin tarihsel sosyolojisi ve Türkiye siyasetidir. Makaleleri Asian Journal of Social Science, Divan, İslam Araştırmaları Dergisi gibi dergilerde yayımlanmıştır.

*Toplantı, herkese açıktır ve Bilim ve Sanat Vakfı’nın Zeyrek Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

Bilim ve Sanat Vakfı (Foundation for Sciences and Arts)

Küresel Araştırmalar Merkezi (Centre for Global Studies)

Adres: Vefa Cad., No: 41, 34134, Vefa/İstanbul
Tel: +90 212 528 22 22 / 801-802
Faks: +90 212 513 32 20
E-Posta: [email protected]  

 

 

 

 

İLGİLİ YUVARLAKMASALAR

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.