MAM YUVARLAK MASA TOPLANTILARI

Öznenin Hakikat Kaygısı

Özkan Gözel

16 Aralık 2017 Cumartesi 15:00 Salon: ŞAKİR KOCABAŞ SALONU

 

 

 

Medeniyet Araştırmaları Merkezinin Kitabiyat toplantı dizisinin Aralık ayı konuğu İz Yayıncılık tarafından yayımlanan Öznenin Hakikat Kaygısı adlı kitabıyla Medeniyet Üniversitesi hocalarından Özkan Gözel (Doç. Dr.) olacak. 

Kitabın arka kapağından:

"Özkan Gözel’in bu eserindeki metinlere sinen temel saik, hakikat kaygısı bir bakıma. Burada hakikatten ve onunla ilişkiden kasıt soyut, zihinsel ve temaşa esaslı bir durum değil. Bilakis hakikat ve/veya hakikatsizlik dediğimiz gündelik hayatımıza, bu hayatın detaylarına dâhil olan, karışan bir şey. Bu kitap, varlık, zaman, etik, kendilik, ötekilik, ölüm, ideoloji, teknoloji, sanat, dil, iletişim gibi hakikatle/hakikatsizlikle esastan bağlantılı bazı hayatî meseleleri bir yandan somutlukları ve/veya gündelik anlamları itibarıyla incelemeye çalışırken, diğer yandan da onları felsefî-metafizik arkaplanı bilhassa hesaba katan bir tarzda, yani mümkün mertebe temelden ve derinlemesine ele almayı deniyor."

İLGİLİ YUVARLAKMASALAR

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.