YUVARLAK MASA TOPLANTILARI

Viyana’dan Kudüs’e Siyonizm’in Seyri

Özgür Dikmen

30 Aralık 2017 Cumartesi 17:00 Salon: ŞAKİR KOCABAŞ SALONU

KAM 100. Yılında Filistin Meselesi: Özgür Dikmen: Viyana’dan Kudüs’e Siyonizm’in Seyri//30 Aralık Cumartesi// 17:00

Küresel Araştırmalar Merkezi Filistin sorununu dikkat alarak başlattığı “100. Yılında Filistin Meselesi” toplantı dizisine devam ediyor. İkinci toplantısı gerçekleştirilecek olan serinin Aralık ayı konuğu Özgür Dikmen olacak. Filistin meselesi Amerika Birleşik Devletleri’nin almış olduğu Kudüs kararından sonra dünya siyasetinin gündemine bir kez daha oturdu. Giderek ivme kazanan dünya siyasetinde Filistin sorunu yeni cepheleşmelerin temel konusu haline geldi. Bu itibarla Özgür Dikmen, Filistin meselesindeki son gelişmeleri, Siyonizmin doğuşu ve gelişimi çerçevesinde tarihsel derinliği içinde analiz edeceği bir konuşma gerçekleştirecek. Toplantı, 30 Aralık 2017 Cumartesi günü saat 17.00’de Şakir Kocabaş salonunda başlayacaktır.

Özgür Dikmen, lisans öğrenimini Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde tamamladı. Yüksek lisans derecesini İstanbul Şehir Üniversitesi'den Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında aldı. Halen Kudüs İbrani Üniversitesi'nde akademik çalışmalarına devam etmektedir. Dikmen aynı zamanda Trt World’de araştırmacı olarak çalışmaktadır. Akademik ilgi alanları arasında Yahudi modernleşmesi, modern Yahudi siyaset düşüncesi, İsrail siyaseti gibi konular bulunmaktadır.

*Toplantı, herkese açıktır ve Bilim ve Sanat Vakfı’nın Şakir Kocabaş salonunda gerçekleştirilecektir.

Bilim ve Sanat Vakfı (Foundation for Sciences and Arts)

Küresel Araştırmalar Merkezi (Centre for Global Studies)

Adres: Vefa Cad., No: 41, 34134, Vefa/İstanbul
Tel: +90 212 528 22 22 / 1065-1066
Faks: +90 212 513 32 20
E-Posta: [email protected]  

  

İLGİLİ YUVARLAKMASALAR

EDİTÖRDEN

SEMİNERLER

Vakıf faaliyetlerinin en gelenekseli olan seminerler, her yıl güz ve bahar dönemlerinde gerçekleşiyor.

DETAYLI BİLGİ


BİZİ TAKİP EDİN

Vakfımızın düzenlediği programlardan (seminer, sempozyum, panel, vs.) haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.